Ar Pelnu trešdienu Baznīcā iesākas Gavēņa laiks un Ciešanu laiks, kurā esam aicināti pārbaudīt un izvērtēt sevi, sekojot Kristum viņa ciešanu ceļā uz Jeruzalemi pirms Lieldienām. Gavēņa un ciešanu laika motivācija un jēga ir tā, ka mēs spējam saredzēt Kristus ciešanas kā mūsu ciešanu atslēgu, Kristus upuri – kā Dieva atbildi uz mūsu grēka vainu.
Laiks no Pelnu dienas līdz Lielajai Dienai, neskaitot svētdienas, ietverts tieši 40 dienās, kuru ekvivalents ir Kristus gavēnis tuksnesī 40 dienu garumā. Arī mēs kā Kristus baznīca šo laiku pavadām gavēnī, atturoties no dažādām lietām un dodot vairāk laika attiecībām ar Dievu savā ikdienā.
Šajā gavēnī aicinām draudzi vienoties kopīgos Bībeles lasījumos ikdienā. Vairāki draudzes locekļi ikdienā Bībeli lasa pēc Londonas Svētās Trīsvienības draudzes mācītāja Nikija Gambela sastādītā plāna un materiāla “Bible in One Year” jeb “Bībele vienā gadā”. Aicinām Gavēņa laikā visu draudzi pievienoties šim Bībeles lasīšanas plānam.
Šajā materiālā katrai dienai norādīts Psalma, Vecās un Jaunās derības lasījums. Kādam šāds plāns var izrādīties pārāk intensīvs. Tādā gadījumā iespējams lasīt, piemēram, tikai psalmu un evaņģēlija lasījumu.
Dieva vārda apcere mūsos bieži atmodina lūgšanu. Tādēļ pēc ikdienas lasījumiem esam aicināti laiku pavadīt lūgšanā.
Katru rītu draudzes mājaslapas blogu sadaļā tiks publicēti attiecīgās dienas Rakstu vietu teksti: http://gertrude.lv/category/blogs/gavena-laika-lasijumi/. Šis plāns izdrukas veidā sākot svētdienu, 26. februāri būs pieejams arī Ģertrūdes baznīcā pie dežuranta.
Aicinām šo Rakstu vietu lasītājus izmantot katras dienas lasījumu komentāru sadaļu, lai iesaistītos diskusijā par izlasīto, uzdotu jautājumus, izceltu īpašo. Savus komentārus par ikdienas lasījumiem laiku pa laikam pievienos arī mācītājs Rinalds Grants.
Katras dienas lasījumiem pieejams arī Nikija Gambela komentārs angļu valodā. Tiem iespējams sekot līdzi šeit: http://www.htb.org.uk/bioy.


