Būt vai nebūt Ģertrūdes zupas virtuvei?

Zupas virtuve 3Četrus gadus Ģertrūdes draudzē ir darbojusies zupas virtuve, kurā 1-2 reizes nedēļā baznīcas mājīgajā pagrabiņā sirsnīgi uzņemti un paēdināti ap 250 cilvēku, kas ir trūkumā. Diemžēl pašlaik ir neskaidras mūsu kā draudzes iespējas šo misiju un kalpošanu uzturēt. Lūk, draudzes mācītāja Rinalda Granta vēstule par to, ko katrs varam darīt, lai šo misiju mēs kā draudze varētu pārliecinoši turpināt.

Par mūsu draudzes zupas virtuvi parasti domājam ar prieku un lepnumu. Tomēr līdz šim tā tikai daļēji ir bijusi mūsu draudzes zupas virtuve. Šī skaistā iniciatīva aizsākās ar ģimeni, kura nepiederēja draudzei, vēlāk mums izdevās šai kalpošanai iegūt finansējumu no Latvijas un Šveices sadarbības programmas; kad tā beidzās, mums izdevās lielāko pusi zupas virtuves izmaksu segt no ziedot.lv programmas Kopgalds. Arī šogad iesniedzām projektu ar lūgumu zupas virtuves finansiālam atbalstam, taču saņēmām atteikumu, jo ēdinām cilvēkus tikai vienu reizi nedēļā. Šo atteikumu var ļoti labi saprast – cilvēkiem ir jāēd regulāri -, tāpēc, iespējams, svarīgāk ir atbalstīt zupas virtuves, kas ēdina trīs vai pat četras reizes nedēļā.

Pēdējā gadā zupas virtuves budžets mēnesī bija Ls 800, no kuriem Ls 300 sedzām no draudzes puses. Tas nozīmē, ka, ja  šo kalpošanu turpinām, tad nākamos septiņus mēnešus mums zupas virtuve varētu izmaksāt par Ls 500 vairāk kā plānots. Šobrīd pašreizējā draudzes budžeta dēļ mēs to nevaram atļauties. Padomē un valdē esam domājuši par to, vai zupas virtuves darbu turpināt. Mums visiem vienprātīgi bija sajūta, ka tik viegli no šīs misijas nevajadzētu atteikties un ka par šo kalpošanu mums kopīgi ir jāpacīnās. Jo šī ir vienīgā zupas virtuve Rīgā, kur mēs cilvēkus aicinām  telpās, kur viņi sēž pie klātiem galdiem un tiek apkalpoti no mūsu draudzes cilvēku puses. Svētkos mēs viņus iepriecinām ar dāvanām un svētku pusdienām. Ar savu zupas virtuvi mēs neatrisinām šo cilvēku praktisko vajadzību ēst katru dienu, bet vismaz reizi nedēļā mēs parādām viņiem cieņu kā cilvēkiem, ko, iespējams, lielākā daļa no viņiem nekur citur nepiedzīvo. Iztēlojoties sevi šo cilvēku vietā – man tas būtu ļoti nozīmīgi, varbūt svarīgāk par kādu ēdienreizi.

Mēs nolēmām oktobri veltīt tam, lai pārliecinātos, vai mēs kā draudze esam gatavi aiz šī projekta
nostāties un uzņemties par to pilnu atbildību kā par mūsu Ģertrūdes draudzes zupas virtuvi.
Tas nozīmētu, ka mums vajadzētu būt aktīvākiem ziedotājiem. Tomēr jau šobrīd mūsu draudzē ir neliela daļa cilvēku, kas ziedo desmito tiesu vai citu procentuāli lielu savu ienākumu daļu un tā uztur lielāko daļu mūsu draudzes aktivitātes. Mūsu cerība ir, ka ziedošanu zupas virtuvei kā savu iespēju varētu ieraudzīt vairāki simti mūsu draudzes cilvēki, kuri redz sevi kā piederīgus draudzei un kas ar to lepojas, bet kuri ikdienā ar savu atbalstu ir tālāk nost no draudzes dzīves.

Ja nedaudz vairāk kā 200 cilvēki varētu apņemties nākamos septiņus mēnešu savā interneta bankā uzlikt automātisko maksājumu 2 latu apmērā, tad tas noteikti dzīvē neko nesarežģītu, bet dotu iespēju 250 cilvēkiem katru nedēļu paēst siltas pusdienas.

Paralēli tam aicinu mūs katru uzrunāt personīgi pazīstamus turīgākus cilvēkus vai uzņēmumus atbalstīt šo kalpošanu ar lielāku ziedojumu. Mēs neprasām sev, bet cēlai un labai lietai – cilvēkiem, par kuriem līdzatbildīgi esam visi rīdzinieki. Mums katram draugu lokā noteikti ir kāds cilvēks, kas negribēs ziedot mūsu dievnama remontam, bet ar prieku atbalstīs mūsu kalpošanu trūcīgajiem cilvēkiem.

Visbeidzot, aicinu visus pastorātu, mājas grupu un Alfas grupiņu vadītājus izsūtīt šo ziņu tiem daudzajiem cilvēkiem,  kam esam kalpojuši vai kalpojam, kuri varbūt vairs nav aktīvi draudzē, bet tomēr ir mūsu draudzei piederoši cilvēki. Dosim viņiem šo iespēju atbalstīt Dievam tīkamu kalpošanu. Un, ja mēs neslikosim un Dievs svētīs, tad varbūt reiz atkal varēsim mūsu – Ģertrūdes draudzes – zupas virtuves durvis vērt divreiz nedēļā.

KĀ ATBALSTĪT ĢERTRŪDES ZUPAS VIRTUVI?

Ģertrūdes zupas virtuvi iespējams atbalstīt dažādos veidos:

 • ik mēnesi ziedojot kādu noteiktu summu, piemēram, 2 Ls (draudzes kontā, ar norādi „Zupas virtuvei”),
 • veicot vienreizēju mērķziedojumu (draudzes kontā, ar norādi „Zupas virtuvei”),
 • ziedojot pārtikas produktus,
 • kalpojot zupas virtuvē ar savu klātbūtni, kad kalpošanu atsāksim.

Plānojot zupas virtuves nākotni, ir ļoti svarīgi zināt, ka varēsim to atļauties visu šo sezonu (nevis tikai kādu atsevišķu mēnesi). Tāpēc lūdzam visus, kuri ir gatavi atbalstīt Ģertrūdes zupas virtuvi, mums par to ziņot, aizpildot šo nelielo anketu. Iesniegtā informācija tiks izmantota tikai budžeta plānošanai un netiks izplatīta trešajām pusēm.

Zupas virtuve 2

 

, ,

 • Pingback: Atsākam zupas virtuves kalpošanu | Gertrude.lv()

 • Ginta Ernštreite

  Varbūt Teterevu Fondā meklēt palīdzību?Esmu lasījusi, ka Ināra un Boriss Teterevi atbalsta Zupas virtuves.

 • Jānis Ladusāns

  es veicu darbības šajā labajā nodomā.lai slavēts mūsu Kungs!un vēl papildus varu atvest uz virtuvi bietes,kāpostus,burkānus no ģimenes dārza-ekologiski tīrus produktus.