Ģertrūdes jauniešu vakari “Kambaris”

KAMBARIS01_pdf-page-001Janvārī turpinās pagājušā gada noslēgumā iesāktie Ģertrūdes jauniešu vakari “Kambaris”. Jau šo piektdien, 9. janvārī plkst. 18.00 jaunieši tiksies 2015. gada pirmajā “Kambarī” ar tēmu “Nokāp augšā!”, kurā runās par Kristus aicinājumu būt vienkāršiem. Pirms jaunā cēliena lūdzām Ritai no “Kambara” komandas dalīties ar līdz šim piedzīvoto.

Jauniešu vakarus nosaucām par „Kambari”, jo kambaris ir ikkatrā cilvēkā, viņa sirdī. Katram vajadzīgs kambaris, kur būt divatā ar Dievu. Ģertrūdes Kambaris – tā ir mājīga vieta, kur satikties ar citiem un kopā augt, rast atbildes uz dažādiem jautājumiem.

Es „Kambarī” nonācu nejauši, tāpat kā šeit, Ģertrūdē. Patiesībā, Debesu Tētis atveda mani šeit tieši uz „Kambara” veidošanās sākumu. Sirdī vienmēr ir bijis kalpot jauniešiem un, ienākot Ģertrūdē, gaisā tieši virmoja ideja par jauniešu vakaru izveidi. Jau ilgāku laiku ilgojos atsākt darbu ar jauniešiem, un Dievs šādu iespēju uzdāvināja – būt kā jauna sākumā, palīdzēt un būt mazai, bet svarīgai daļiņai Viņa stāstā. Nekas nenotiek nejauši, tas bija perfektais Dieva laiks.

 

komandaPirms tapa „Kambaris”, sākumā tikāmies vairāki jaunieši, kuri viens otru vairāk vai mazāk pat nepazinām. Runājām par to, kas mūsu sirdīs, ko tās vēlās redzēt jauniešu vakaros, kādiem, mūsuprāt, vajadzētu būt šiem vakariem un ko mēs esam gatavi darīt un dot, lai to piepildītu. Kad aptuvenā ideja bija skaidra, dažas piektdienas tikāmies, mēģinot modelēt iztēloto vakara formu – izmēģināt vakaru uz savas ādas, tā viens otru arī vairāk iepazīstot. Galu galā nokomplektējās darītāju komanda, un sākās praktiskā gatavošanās un konkrētāka plānošana, darbs. Vairākiem „Kambara” komandas biedriem šī bija pirmā saskarsme ar jauniešu vakariem.
vartburgas_zaleNotikuši jau septiņi „Kambara” vakari. Gājis labi, un kļūst arvien labāk, jo cenšamies izvērtēt pieļautās kļūdas, mācīties no tām un tās novērst. Bijuši arī izaicinājumi, piemēram, vadīt vakaru Vartburgas zālē, paralēli sieviešu sirds sarunām. Vakaros vidēji pulcējas ap četrdesmit jauniešiem, trijos vakaros bijuši viesi: JAVA, Bībeles Draugu līga un jaunieši no Valmieras. Priecājos, ka uz „Kambari” nāk dažādi jaunieši – gan no Ģertrūdes, gan citām Rīgas draudzēm un citām pilsētām.

 

rita

Rita sagaidot jauniešus ar tēju

„Kambarī” katru sagaida ar smaidu un karstu tēju. Katrā vakarā iespējams satikt mūsu īpašo draugu Bruno Kambaroviču. Kas viņš ir? Visu par viņu noteikti neuzzināsi vienā vakarā, jo katrā „Kambarī” tiek atklāta maza daļa no Bruno stāsta. Vakaru parasti iesākam ar kādu aktivitāti un iepazīšanos. Kopā ar mūziķiem slavējam Dievu, un neviens „Kambaris” neiztiek bez intervijas un sarunām mazākās grupās. Intervijā par vakara tēmu uz jautājumiem atbild „Kambara” viesi. Līdz šim pie mums ciemojušies: Rinalds Grants, Ivars un Arta Ciši, Ulvis Kravalis, Zane Krezevska, Māris Reksnis, Linda Ziemele, Raimonds Raudiņš un citi. Būtiska vakara daļa ir sarunas, kad jauniešiem pašiem ir iespēja izteikt savas domas, diskutējot grupiņās un turpinot intervijās dzirdēto. Protams, neiztiekam arī bez ēšanas un sadraudzības.

puišiEs ceru, ka „Kambarī” jaunieši jūtas gaidīti, pieņemti un priecīgi, ka ir vieta, kur atnākt piektdienu vakaros. Ceru, ka „Kambaris” jauniešiem palīdz izdarīt lēmumus savā dzīvē. Priecājos, ka interese par „Kambari” aug, ka Bruno sāk parādīties draugi, kuri nāk regulāri.

Komanda dara lielisku darbu un priecājos, ka katram ir iespēja gan izpausties, gan iemācīties ko jaunu un izaicināt sevi. Ja sākumā komandā kāds jutās nedroši, jo nebija skaidrs kā „Kambaris” izskatīsies, tad tagad katra komandas dalībnieka sirsniņas mazie kambari ir apvienojušies vienā, kas priecīgi kopā dara.

Un pāri pār visu – priecājos, ka „Kambara” centrā ir Jēzus un ka jaunieši meklē Viņu. Visu ko darām, darām Tam Kungam un cilvēkiem par prieku.

/Rita Eglīte, “Kambaris”

, ,