Tikšanās tēviem

bilde_1

No 9. marta trešdienās aicinām tēvus uz īpašu tikšanos.

Pagājušajā pavasarī Ģertrūdē notika pirmais “Tēvi ir svarīgi” cikls, kurā  esošie un topošie tēvi sešus vakarus tikās, lai, daloties pieredzē par bērnu augšanu un ar to saistītajiem jautājumiem, kļūtu par vēl labākiem tētiem. Tikšanās tēmu pamatā ir “Centra Dardedze” izveidota tēvu savstarpējās atbalsta grupas programma.

Ņemot vērā, ka tētiem tikšanās likās vērtīgas, arī šajā pavasarī aicinām tētus apmeklēt šādu sešu tikšanos kursu Ģertrūdē. Kurss vispiemērotākais varētu likties tēviem, kuri bērniņus vēl gaida vai audzina bērniņus līdz piecu gadu vecumam.

Nodarbības notiks Ģertrūdē sākot ar 9. martu trešdienās no plkst. 18.00 pusotras līdz divu stundu garumā. Diskusijas vadīs četri tēti no Ģertrūdes.

Ja Tev šī tēma ir aktuāla un uzrunā, lūdzu piesakies, atsūtot e-pastu uz viri@gertrude.lv līdz 1. martam. Vietu skaits kursā ir ierobežots, tāpēc mudinām pieteikties laicīgi.

Katra nodarbība ietver diskusiju, dažus nelielus uzdevumus un mājas darbu, kas, kā vairāki tēvi atzina, bija vērtīga iespēja iegūtās zināšanas un apskatītos jautājumus pārrunāt arī ģimenē.

Nodarbībās tiek pārrunātas sekojošas tēmas:

  • Manas kā tēva vajadzības un ietekme bērna dzīvē;
  • mana kā tēva loma, gaidot bērniņu;
  • ko es kā tētis varu dot tikko dzimušam bērnam;
  • kā rūpēties par sevi un savu sievu;
  • kā paskatīties uz pasauli bērna acīm;
  • bērna pozitīvā disciplinēšana.

Kā atzina tēti, šī bija lieliska iespēja katram “no malas” paskatīties uz sevi kā tēvu un vīru un vismaz divas stundas veltīt pārdomām un sarunām par bērniem un dzīvi ģimenē.

bilde_2

Dažas no tētu atziņām pēc pagājušā kursa:

Viss, ko ieguvu tikšanās reizēs, man kalpos kā labi piemēri un veidi, lai būtu labāks tēvs savam bērniņam.

Iemācījos izprast, ko jūt un domā mans bērns. Ieguvu citu tēvu pieredzi, lai nepieļautu līdzīgas kļūdas savā ģimenē. Laba pieredzes apmaiņa no citiem tēviem. Stimuls ģimenes dzīvē ieviest pārmaiņas. Mājasdarbi deva labu iespēju pārrunāt fundamentālus jautājumus ģimenē, kuriem parasti neatlika laika vai arī likās, ka viss ir kārtībā, jo nekad par to nebija runāts.

Pozitīva pieredzes apmaiņa ar iespēju uz savu ikdienu paskatīties no cita skatupunkta. Neatsverama pieredze, savas ģimenes labsajūtas un garīgās veselības uzlabošanai. Kur daudz padomdevēju, tur labs iznākums.

Papildu informācija: viri@gertrude.lv, Mārtiņš (tālruņa nr.: 20392444), Gatis (tālruņa nr.: 26368811).

Vairāk par vīru lietām Ģertrūdē uzzini šeit: http://gertrude.lv/iesaisties/viru-lietas/

, ,