Ģertrūdes ekskursija

30163011542_948fc909a3_k23. septembrī Ģertrūdes seniori devās ekskursijā “Gara tūre” pa Vidzemes baznīcām. Dalībniece Vēsma Vilka stāsta par ekskursiju un dalās ar tās fotogrāfijām.

Jau ekskursijas autobusā dalībniekus priecēja pavārītes ceptie, vēl karstie pīrādziņi.

Braucot ārā no Rīgas, Mācītājs Ivars Cišs iepazīstināja dalībniekus ar ieskatu vēsturē par Vidzemes un Kurzemes luterāņu baznīcu atšķirībām un to iemesliem, pirmo latviešu draudžu veidošanos un pirmajiem latviešu izcelsmes mācītājiem.

Ekskursija veda uz Madlienas, Ērgļu, Vestienas, Bērzaunes un Cesvaines baznīcām. Katrā no baznīcām mācītājs Ivars pildīja arī gida lomu, sniedzot informāciju par katru baznīcu.

Vestienā ģertrūdieši apmeklēja arī senās baznīcas drupas, kuras mūri tiek stiprināti un apkārtne kopta joprojām. Senā baznīca ir īpaša ar to, ka tajā tika uzņemta latviešu filma “Mērnieku laiki”. Vairākas reizes gadā drupās svin brīvdabas dievkalpojumus.

Ērgļu un Vestienas draudzēs mēs dzērām kafiju ar vietējo draudžu locekļiem. Vestienas muižā izvietotās skolas ēdnīcā baudījām uz muižas vecās malkas plīts gatavotas pusdienas.

Rīgā ekskursijas dalībnieki atgriezās Dieva Gara pildīti, un ar Liepkalnu maizi un Ērgļu baznīcas ābeļdārza gardumiem somās.

Paldies Dievam un mācītājam Ivaram Cišam par kalpošanu!

Fotogrāfijas no Ģertrūdes ekskursijas:
Ģertrūdes ekskursija

, ,