Koncerts “Neapoles rudens”

Sestdien, 12. novembrī plkst. 18.00 koncertā “Neapoles rudens” Ģertrūdē skanēs itāļu baroka mūzika.Neapoles rudens

Saulainas pasāžas un spēles prieks ir pirmais, kas mums asociējas ar spožo vijoļu un dziedātāju virtuozitātes laikmetu Itālijā – baroku. Tas pieprasa spēles vieglumu un graciozu meistarību, kas panākams izcilā stila un laikmeta izjūtā un zināšanās. Latvijā dzīvojošais šobrīd izcilākais baroka vijoļspēles duets Lāsma Meldere-Šestakova un Vitālijs Šestakovs viennozīmīgi ir atzītākie šīs mūzikas interpreti. Projektā “Neapoles rudens” sadarbībā ar Radio kora izcilo soprānu Ievu Ezerieti un ērģelnieku Aigaru Reini iekļauta Latvijā vēl neskanējusi itāļu baroka mūzika. Visiem zināms Antonio Vivaldi vai Klaudio Monteverdi vārds, taču aiz tiem aizslēpusies augstvērtīga, taču Latvijā vēl joprojām maz zināma itāļu baroka mūzika. Laiks ar to iepazīties arī plašākam Latvijas klausītāju lokam.

Programmā iekļauta divu izcilu Neapoles skolas pārstāvju mūzika. Latvijas publikai spāņu un portugāļu galmos kalpojušais itāļu komponists Domeniko Skarlati (Domenico Scarlatti, 1685-1775), iespējams, pamatā asociējas ar viņa sonātēm taustiņinstrumentiem, taču mēs neesam iepazīstināti ar viņa instrumentālās kamermūzikas un vokālajiem žanriem. Savukārt sava laika izcilā kastrāta Farinelli skolotāja Nikola Porporas (Nicola Porpora, 1686-1768) daiļradē blakus virtuozajām kontrtenoru operu ārijām esam aizmirsuši viņa instrumentālo mūziku. Tomēr abi šie mūzikas ģēniji ir atstājuši ļoti plašu un augstvērtīgu mūzikas klāstu, kas ir pelnījis būt atskaņots arī Latvijā.

Koncertprogramma “Neapoles rudens” ir emocionāli bagātinoša, spilgta un augstvērtīga mūzika, kurai “jātiek laukā no pieraksta papīrā”, tādējādi ļaujot to izspēlēt un interpretēt koncertos dažādās Latvijas baznīcās.

Ieeja par ziedojumiem.

, ,