Ģertrūdes rekolekcijas

Tā pirms vairākiem gadiem Bruknas Kalna svētību kopienā tika sagaidīti pirmo Ģertrūdes klusuma rekolekciju dalībnieki

Tā pirms vairākiem gadiem Bruknas Kalna svētību kopienā tika sagaidīti pirmo Ģertrūdes klusuma rekolekciju dalībnieki

Pirms Klusās nedēļas un Lieldienām ģertrūdiešiem ir iespēja piedalīties Ignāciskajās klusuma rekolekcijās mācītāju Krista Kalniņa un Rinalda Granta vadībā, kas notiks Mazirbes rekolekciju centrā no 2. līdz 8. aprīlim.

Ja ikdienā mums izdodas norimt un ar nedalītu sirdi pavadīt laiku ar Dievu, tad tam vienmēr ir labi augļi. Dievs meistarīgi izmanto šīs pārdesmit minūtes, lai mūs svētītu. Tomēr esmu drošs, ka gan Viņš, gan dziļi sirdī arī mēs, vēlamies no šīs tuvības pieredzes vairāk. Rekolekcijas ir viens no veiksmīgākajiem veidiem kā Dievam un sev šādu iespēju uzdāvināt. Tās ir kā romantikas atjaunošanas atvaļinājums. Ne vienmēr būt šādā atvaļinājumā ir viegli, bet pateicoties tam, mēs mācamies būt kopā dziļāk, ieraugam ko savās sirdīs nesam zem ikdienas aizņemtības, reizēm viens otru atklājam no jauna un atgriežamies ikdienā daudz tuvāki.

Mūsu baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags raksta: „Viens no pazīstamākajiem rekolekciju veidiem ir tā sauktās Ignāciskās rekolekcijas, ko pamazām iepazīstam arī mūsu baznīcā. Nosaukums cēlies no Lojolas Ignācija, kurš 16. gadsimtā izveidoja populāros “Garīgos vingrinājumus”. To pamatā ir četras nedēļas ilga meditāciju sērija par Bībeles tekstiem, galvenokārt par Kunga Jēzus dzīves notikumiem. Pat Ignācijs vingrinājumus raksturo kā „dažādu veidu sirdsapziņas izmeklēšanu, meditēšanu, kontemplāciju un lūgšanu gan prātā, gan balsī un citas garīgas aktivitātes, lai atraisītos no savām sajauktajām tieksmēm un ar brīvu prātu meklētu Dieva gribu savā dzīvē”.

Ģertrūdiešiem ir iespēja piedalīties individuāli vadītās rekolekcijās, kur dienu galvenokārt aizpildīs individuāli lūgšanu laiki ar garīgo lasīšanu un iztēles kontemplāciju, sarunas ar garīgo vadītāju, dievkalpojumi ar Svēto Vakarēdienu un pastaigas dabā.

Rekolekcijas vadīs mācītāji Kārlis Irbe (Mazirbes rekolekciju centra vadītājs), Krists Kalniņš un Rinalds Grants (Vecā Svētās Ģertrūdes draudze).

Dalības maksa: 160 eiro

Pieteikšanās rekolekcijām ir slēgta.

Papildu informācija: Rinalds Grants (tālruņa nr.: 26318931), Krists Kalniņš (tālruņa nr.: 27877717).

Papildu informācija par Mazirbes rekolekciju centru: http://www.rekolekcijas.lv/mazirbe

 

, , ,