Rekolekcijas Mazirbē

Pieprasījums Ģertrūdes rekolekcijām ir liels un visiem gribētājiem nav iespējas piedalīties, tāpēc aicinām iepazīties ar rekolekciju piedāvājumu LELB Mazirbes rekolekciju centrā, kur tāpat kā Ģertrūdes rekolekcijās izmanto Ignācija no Lojolas rekolekciju vadīšanas principus.

Ignācijs no Lojolas ir izstrādājis rekolekciju modeli sauktu par “Garīgajiem vingrinājumiem”. “Garīgie vingrinājumi” ir rekolekciju veids, kuru laikā dalībnieks lasot Svētos Rakstus, pavadot laiku lūgšanā, piedaloties ikdienas dievkalpojumā un reizi dienā tiekoties ar savu garīgo rekolekciju vadītāju tiek vests cauri dažādām Svēto Rakstu tēmām, evaņģēlija notikumiem, lai spētu labāk aptvert, piedzīvot Dieva doto atklāsmi Svētajos Rakstos, attiecināt to uz sevi, savu dzīvi, attiecībām ar Dievu un līdzcilvēkiem. Tādējādi labāk sagatavojoties savai ikdienas garīgajai cīņa. Ne velti Ignācijs šo modeli nosaucis par “Garīgajiem vingrinājumiem”, lai norādītu, ka rekolekcijās vingrinās tai dzīvei, ko mēs katrs dzīvojam ārpus rekolekcijām.
Ignācija “Garīgo vingrinājumu” rekolekciju pilnīgai apgūšanai ir nepieciešamas aptuveni 34 dienas, kas veido pazīstamo rekolekciju nosaukumu “30 dienu rekolekcijas”. Ņemot vērā, ka daudziem ir grūti vienlaikus izbrīvēt tik garu laika periodu, tiek piedāvāts arī “Garīgo vingrinājumu” rekolekcijas apgūt pa daļām. Savukārt tiem, kuri vēlas iepazīties ar Ignācija no Lojolas piedāvāto rekolekciju metodi tiek piedāvātas īsākas – nedēļas nogales un 10 dienu rekolekcijas.
2017. gadā LELB Mazirbes rekolekciju centrā piedāvā šādas rekolekcijas:
• no 19. līdz 30. martam Individuāli vadītās 10 dienu rekolekcijas,
• no 12. līdz 23. maijam Individuāli vadītas 10 dienu rekolekcijas,
• no 13. līdz 28. oktobrim 14 dienu rekolekcijas, kuras ietvaros var apgūt daļu no “Garīgajiem vingrinājumiem” vai arī šo datumu ietvaros Individuāli vadītas 10 dienu rekolekcijas.
Papildu informācija: http://www.rekolekcijas.lv/
Document-page-001