Spāņu mīms Karloss Martiness uzstāsies Latvijā

No 1. līdz 8. aprīlim Latvijā uzstāsies pantomīmas meistars no Barselonas – Karloss Martiness (Carlos Martíness).

Mīma valoda ir ļoti personiska, tai nav nepieciešams tulkojums vai skaidrojums. Mākslinieks ieved skatītāju maģiskā klusuma pasaulē, stāstus vēstot bez vārdiem. ir vienreizēja pieredze, piedzīvot teātri vistīrākajā formā, kur darbojas tikai aktieris un skatītājsvienīgās komponentes, bez kurām teātris nav iedomājams. Spāņu mīms Karloss Martiness uz skatuves ir viensbez citiem aktieriem, rekvizītiem vai scenogrāfijas. Nepasakot ne vārda, klusuma valodā Karloss spēj uzrunāt ikvienu cilvēkuno mazuļa līdz sirmgalvim.

Gadā, kad pasaule atzīmē reformācijas 500. gadskārtu, aktieris svin 35 gadus kopš savas ķermeņa valodasreformācijas, šajā laikā pierādot, ka pantomīma ir dzīvs un laikmetīgs mākslas un sarunas veids. Karloss Martiness:Manas profesionālās karjeras sākumā daudzi bija skeptiski, sakot, ka pantomīma ir vecmodīga, tai nav nākotnes. Tas mani mudināja reformēt tradicionālo izpratni par pantomīmu, izkopt tehniku un attīstīt stāstus.

Latvijas skatītājiem Karloss Martiness piedāvās divas atšķirīgas programmasizrādi “Laiks svinēt” un programmu ģimenēm “Maģiskā klusuma pasaule”. Izrādes varēs apmeklēt Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Jēkabpilī, Morē un Mārupē.

Izrādes “Laiks svinēt” pirmajā daļā Karloss Martiness piedāvā savu raksturīgāko etīžu izlasi. Tomēr tikai norises dienā, sastopoties ar publiku, viņš izvēlēsies, kurus stāstus no savas dārgakmeņu kolekcijas parādīt uz skatuves: draiski lidojošo tauriņu vai kabatas pulksteni, kas izstāsta ģimenes hroniku, vai nenovīdīgo nemiernieku bārddzini. Otrajā izrādes daļā tiek attīstīta tēma, kas vienmēr intriģējusi mākslinieku ir par laiku. Karloss Martiness pieiet šai transcendentālajai tēmai ar ironiju un humoru, kas atver durvis cerībai. “Laiks svinēt” ir izrāde, kas ved skatītāju priecīgā ceļojumā, aicinot pārvarēt klusuma robežas un ļauties neapturamām fantāzijas iedomām.

Tūres 2017 izrādes

Pantomīmas izrāde “Laiks svinēt” būs skatāma:

  • 1. aprīlī plkst. 16.00 Mores Tautas namā;
  • 2. aprīlī plkst. 14.00 Rīgas Kongresu namā;
  • 5. aprīlī plkst. 18.30 Valmieras Drāmas teātrī;
  • 6. aprīlī plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”;
  • 7. aprīlī plkst. 20.00 Ventspils Pārventas bibliotēkā.

Īpaši Latvijas skatītājiem Karloss Martiness ir sagatavojis programmu ģimenēm – “Maģiskā klusuma pasaule”. Mākslinieks atver durvis uz klusuma pasauli, kur neiespējamais kļūst par īstenību. Iztēle pārvērš visu: slota var ne tikai slaucīt, bet kļūt par svaru stieni, pārvērsties zobenā vai ceļa spieķī. Spogulis atspoguļo virkni neprognozējamu masku. Tauriņš pārvar skatuves robežas un satiekas ar dažiem īpašiem draugiem skatītāju zālē. Kāpnes, ziedi, akmeņi, kas maina formu un izmēru, kabatas pulkstenis un konfekšu kaste ar visdažādākajām garšām.

Izrāde iepazīstina mazos un lielos skatītājus ar pantomīmas pasauli – vietu, kur vārdus aizstāj kustība, žesti, mīmika un vizuālā izteiksme. Klusums ir māksla. Māksla, kuru ikviens skatītājs var pārnest mājās un mēģināt pats.

Izrādi ģimenēm “Maģiskā klusuma pasaule” varēs noskatīties:

  • 4. aprīlī plkst. 18.00 Jēkabpils Tautas namā;
  • 8. aprīlī plkst. 18.00 Mārupes Kultūras namā.

Viesizrādes Latvijā atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas pilsētas pašvaldība, Liepājas pilsētas pašvaldība, Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Ventspils pilsētas pašvaldība, Siguldas novada pašvaldība.

Papildu informācija: https://www.youtube.com/user/carlosmartinezactor

, ,