Zauera ērģeļu pavasara koncerts 13. maijā

Ģertrūdē atsākam Zauera ērģeļu koncertciklu, kas turpināsies līdz rudenim, sadalot koncertus pavasara, vasaras un rudens ciklos.

ergeles 2017_Sauerpavasaris_jpg

Ģertrūdē atrodas unikālas “Sauer” firmas ērģeles, kas būvētas 1906. gadā. Tas ir lielākais slavenā vācu ērģeļbūvētāja V. Zauera (W. Sauer) (1831 – 1916) darbs Latvijā. No deviņiem Latvijas teritorijā uzstādītajiem instrumentiem saglabājušies seši izcilā meistara būvētie instrumenti – mūsu Ģertrūdes baznīcā, Rīgas Jēzus baznīcā, Piņķu Jāņa baznīcā, Kuldīgas Svētās Katrīnas baznīcā, Velēnā un Aizputē. Līdztekus Rīgas Doma baznīcai (īpaši pirms tā 1962. gadā kļuva par koncertzāli) Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca bija viena no galvenajām ērģeļu koncertu vietām Rīgā. Arī šodien šīs “Sauer” ērģeles ir būtiska Latvijas kultūras sastāvdaļa. Līdztekus Rīgas Doma slavenajām “Walker” firmas ērģelēm (1884) mūsu “Sauer” instruments ir izcils romantisma laika ērģeļu paraugs.

Zauera ērģeļu koncerti tiek rīkoti, lai vāktu ziedojumus šī instrumenta pilnai restaurācijai. Puse darbu jau paveikti. Vēl jāveic spēles galda remonts un visu ērģeļu tīrīšana, regulēšana un intonēšana.

, ,