Īpaša diskusija “Baznīcas nakts” ietvaros Ģertrūdē

diskusijaJau piektdien, 2. jūnijā Baznīcu naktī tiksimies Ģertrūdē. Viens no nozīmīgākajiem programmas notikumiem būs diskusija baznīcas zālē plkst. 21.15 ar eksprezidentu Valdi Zatleru, Nacionālo bruņoto spēku virskapelānu Elmāru Pļaviņu, cietuma kapelāni Rudīti Losāni un mūsu draudzes mācītāju Rinaldu Grantu. Diskusijas temats: “Dievs, kur Tu esi?” Diskusiju vadīs Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons.

Gaidāmā diskusija ir viens no šī gada “Baznīcu nakts” īpašākajiem programmas elementiem, jo tajā tiks akcentēti ikviena cilvēka dzīvē būtiski jautājumi par ciešanām, nāvi, politiskajiem nemieriem, patiesuma un jēgpilnas dzīves meklējumiem, ko caurvij apzināta vai neapzināta Dieva klātbūtnes meklēšana šajos notikumos.

“Dievs, kur Tu esi? Man bieži uzdod šo jautājumu situācijās, kad cilvēks piedzīvo grūtus brīžus, slimības, tuvinieku zaudējumus,” temata aktualitāti pamato armijas virskapelāns Elmārs Pļaviņš.

Mācītājs Rinalds Grants diskusijā vēlas uzsvērt mīlestības un ciešanu pārveidojošo spēku. “Liela mīlestība un lielas ciešanas ir tās, kas cilvēku spēj pārveidot visdziļāk. Tās abas mums visiem dzīvē ir dotas. Mēs neizvēlamies to, vai tās piedzīvot, bet tas, kā tās piedzīvot, gan ir mūsu izvēle,” akcentē Rinalds Grants.

Savukārt eksprezidents Valdis Zatlers vēl paplašina gaidāmās diskusijas robežas un jautājumu par Dieva klātbūtni cilvēka dzīvē: “Lai gan mēs bieži to neapzināmies, Dieva katrā no mums ir vairāk nekā mūsu pašu. Arī ateisti nav izņēmums.”

Esat mīļi gaidīti Ģertrūdē!

Ar visu Ģertrūdes Baznīcu nakts programmu iepazīstieties šeit: http://gertrude.lv/2017/05/baznicu-nakts-gertrude-3/

, ,