Uzvedums “Pazudušais dēls”

Pazudusais dels BP plakats 30Trešdien, 28. jūnijā plkst. 19.00, atzīmējot Reformācijas 500gadi, Ģertrūdē notiks pirmizrāde zīmējumu teātra uzvedumam “Pazudušais dēls. Burkard Waldis. 1527. Rīga”.

Tas ir Eiropas pirmās viduslaiku garīgās lugas “Parabola par pazudušo dēlu” iestudējums, ko Reformācijas ideju iespaidā Rīgā 1527. gadā sarakstījis Burkards Valdiss. Radītā izrāde ir kā pierādījums, ka ticība un vēsture ir klātesoša, un ka to iespējams pasniegt un uztvert ar mūsdienu mākslā aktuāliem paņēmieniem.Zīmējumu teātra izrādē gandrīz 500 gadus senais vēstījums tiek pasniegts laikmetīgā valodā. Uzvedumā viduslaiku muzikālais un tekstuālais vēstījums ir papildināts ar laikmetīgo deju, mūsdienīgu scenogrāfiju un gleznotājas klātbūtni, radot iespēju savilkt paralēles ar dzīvi viduslaikos, ietverot tajā tā laika svarīgākās atziņas un pamācības, kā arī atainojot, cik un kādā veidā vēsturiskās atziņas dzīvo un pastāv mūsdienās, kā tās interpretē un pielāgo mūsdienu cilvēks Latvijas sabiedrībā.

Uzvedums tapis sadarbībā ar senās mūzikas ansambli “Ars Antiqua Riga” un muzikālo vadītāju Pēteri Vaickovski, laikmetīgās dejas dejotājiem no deju kompānijas “Ārā” un gleznotāju Ingrīdu Ivani. Gala rezultāts ir nozīmīgs ne tikai Latvijas teātra jomā, bet arī akadēmiskās mūzikas, dejas, scenogrāfijas un glezniecības kontekstā.

Pēc pirmizrādes Ģertrūdē, uzvedumu plānots izrādīt arī Latvijas dievnamos reģionos.

Mākslinieciskā grupa:
Režisors Varis Klausītājs – idejas autors un režisors;
muzikālais vadītājs Pēteris Vaickovskis – vadītājs ansamblim “Ars Antiqua Riga”;
scenogrāfe Austra Hauks;
gleznotājas Paula Zariņa-Zēmane, Ingrīda Ivane;
laikmetīgās dejas horeogrāfe un dejotāja Eva Kronberga – dejotāja dejas kompānijā “Ārā”;
dejotājs Jānis Putniņš – dejotājs dejas kompānijā “Ārā”;
Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis;
senās mūzikas vokālās grupas “Ars Antiqua Riga” mūziķi: Normunds Ķirsis (kontrtenors), Aigars Reinis (tenors), Juris Jēkabsons (tenors), Uģis Meņģelis (baritons), Pēteris Vaickovskis (bass);
instrumentālās grupas pārstāvji: Vitaly Shestakov (baroka vijole), Agnese Kanniņa Liepiņa (baroka vijole), Ieva Nīmane (blokflauta, traversflauta un dūdas), Lenards Gotlubs (lauta), Ainārs Paukšēns (baroka čells, gamba), Raimonds Mēlderis (vijole), Mārtiņs Miļevskis (perkusijas).

 
Biļetes iegādājamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā vai pirms izrādes Ģertrūdē.

 

, ,