Vīru lietas

Dzelzs tiek ar dzelzi uzasināta, un vīrs trin vīru. /Sal. pam. 27:17/

16Vīriem Dievs ir devis aicinājumu un uzdevumu būt par vadītājiem, kuri paši ir pakļauti Kristus vadībai. Būt par atbildīgu vadītāju, kurš nav pārāks, bet ir mīlošs, saprotošs un Dievu pagodinošs. Ģimenē, darbā, ikdienas attiecībās ar līdzcilvēkiem, utt. Esot šajā aicinājumā, mums, protams, ir savi jautājumi, temati, izaicinājumi, arī cīņas un kārdinājumi, ar kuriem ikdienā saskaramies, uz kuriem ikdienā meklējam atbildes vai atbalstu, lai augtu un kļūtu par vīriem, kādiem Dievs mums ir paredzējis būt.

Vīru tikšanās Ģertrūdē ir laiks, vieta un iespējas, kur rast laiku sadraudzībai, atbalstam, stiprinājumam, padomam, iedrošinājumam, arī atpūtai un spirdzinājumam vīru lokā, lai mēs katrs atsevišķi un kopīgi draudzē varētu pieaugt savā aicinājumā, liekot pamatus stiprām ģimenēm, atbildīgiem un uzticamiem vadītājiem, kā arī aktīvai draudzei. Vīru tikšanās Ģertrūdē ir vieta, kur cits citu uzklausa, iedrošina un atbalsta nenosodot.

Šobrīd, bez ikdienas satikšanās iespējām pēc dievkalpojumiem vai individuālas sadraudzības, vīri Ģertrūdē tiekas arī Vīru lūgšanu brokastīs, Vīru izbraukumos, elektroniskā vidē – e-pastu vēstkopā un realizē dažādus projektus, piemēram, tikšanās tēviem.

vīru lūgšanu brokastisVīru lūgšanu brokastis

Katru otro piektdienu vīri tiekas lūgšanu brokastīs Ģertrūdes pagrabstāvā, kurās vīri līdz darba dienas sākumam dalās ar sev būtiskajiem jautājumiem, jaunumiem un pārdomām, iestājas lūgšanā viens par otru, sniedz atbalstu un, ja vajadzīgs, arī padomu. Protams, arī brokasto! Brokastis sākas plkst. 7.30, vīri, kuri vēlas piedalīties brokastu gatavošanā nāk plkst. 7.00. Lūgšanu brokastu laikiem ir iespēja sekot līdz Ģertrūdes draudzes mājas lapas kalendārā vai piesakoties vīru vēstkopai.

 

Vīru izbraukumi

Vīru pārgājiensTrīs līdz četras reizes gadā vīri dodas ārpus Rīgas izbraukumos pēc piedzīvojumiem un atpūtas. Parasti izbraukumi ietver kopīgu piedzīvojumu, uzrunu par kādu tematu, sarunu par “vīru lietām” un aizlūgšanas. Šo pasākumu mērķis ir bagātināt vīrus. Pasākumi ir atvērti – aicināts piedalīties ikviens draudzes vīrs un draugi. Par dažiem izbraukumiem un to dalībnieku liecības variet izlasīt šeit: Vīru izbraukums Madonas pusē 2015.gada decembrī, Vīru pārgājiens gar Rauņas upi 2014. gada augustā, Vīru izbraukums uz Bruknu 2011. gada februārī, Pirmais vīru pārgājiens Saulkrasti – Gauja 2010. gada novembrī.

E-pastu vēstkopa

Lai ikdienā informētu par vīru jomas jaunumiem, dodu iespēju vīriem savstarpēji apmainīties ar vērtīgu informāciju un ziņām, un lai vīriem vienkārši būtu ērti sazināties, ir izveidota Ģertrūdes vīru e-pastu vēstkopa. Tai aicināts pievienoties ikviens vīrs, rakstot uz e-pastu viri@gertrude.lv.

bilde_1Tikšanās tēviem

Jau otro pavasari pēc kārtas Ģertrūdē uz sešu tikšanās reižu kursu “Tēvi ir svarīgi” ir aicināti vīri, kuri var sevi saukt arī par tēviem. Tikšanos laikā tēvi dalās pieredzē par bērnu augšanu un ar to saistītajiem jautājumiem, lai kļūtu par vēl labākiem tētiem. Tikšanās tēmu pamatā ir “Centra Dardedze” izveidota tēvu savstarpējās atbalsta grupas programma.

 

 

 

Papildu informācija par jebkuru no vīru aktivitātēm un iespējām pievienoties, rakstot uz e-pastu viri@gertrude.lv.

Pēc viena no pasākumiem kāds vīrs dalījās ar liecību:

Katra diena, ko pavadi kopā ar vīriem, kas meklē To Kungu, pati par sevi ir stiprinoša.