Alfa

Tev ir jautājumi par dzīvi?

Izmēģini Alfu!

Pieteikšanās

Elektroniskā pieteikšanās Alfai ir slēgta. Lūdzam pieteikties nākot uz pirmo Alfas nodarbību.

Ģertrūdes 25. Alfa sāksies 19. septembrī un notiks katru otrdienas vakaru no plkst. 18.30 līdz 20.45.

Rīta Alfa sāksies 20. septembrī un notiks katru trešdienas rītu no plkst. 10.00 līdz 12.15. Šajā Alfā īpaši ērti ir piedalīties vecākiem, kuri audzina mazus bērnus, tiem, kas strādā maiņu darbu un visiem citiem, kam brīvāki ir rīti.

Alfa Ģertrūdes draudzē notiek Lutera zālē, baznīcas pagrabstāvā (ieeja no baznīcas kreisās puses). Pēc Alfas beigšanas kursa dalībniekiem būs iespēja apmeklēt konfesionālās nodarbības un iesvētīties Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes draudzē 2018. gada janvārī.

alfa_noslegums_lekcija

alfa_noslegums_dalibnieki

 

 

 

 

 

 

Kas ir Alfa?

Alfa ir iespēja ikvienam iepazīt kristīgo ticību. Draudzīgā un mājīgā gaisotnē Tu varēsi uzzināt, klausīties un diskutēt. Alfas pamatā ir desmit lekcijas, kas apskata tādas tēmas kā “Kas ir Jēzus?”, “Kādēļ un kā man lūgt?”, “Kas ir baznīca?” un citas. Pēc lekcijas Alfas dalībnieki mazās grupās pārrunā dzirdēto, diskutē un meklē atbildes uz saviem jautājumiem. Alfā nav muļķīgu jautājumu vai nepareizu uzskatu. Tā ir iespēja iepazīt Dievu, sevi un citus. Alfu atbalsta visas vadošās kristīgās konfesijas. Priekšzināšanām nav nozīmes, tāpat arī nepastāv vecuma ierobežojums. Kurss ir bez maksas, bet aicinām iespēju robežās ziedot kursa izdevumu segšanai.

alfa_noslegums_slavetaji

 

 

 

 

 

 

Alfas vēsture

Alfa kurss ir radies Bromtonas Svētās Trīsvienības anglikāņu draudzē Londonā. Pirmo reizi tas noturēts 1977. gadā. 2012. gadā Alfa notika jau 169 valstīs, kopā 66 tūkstoši kursu visā pasaulē, kurus apmeklēja 19.5 miljoni dalībnieku.

Alfa mūsu draudzē

Pirmā Alfa Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes draudzē sākās 2005. gada rudenī. 2013. gada rudenī tika uzsākta Rīta Alfa. Ik gadu februārī un septembrī Ģertrūdes draudze ver durvis jauniem Alfas dalībniekiem. Kopā ar konfesionālajām nodarbībām, kuras ir iespēja apmeklēt pēc Alfa kursa lekcijām, Alfa ir kļuvusi ne tikai par alternatīvu iesvētes mācībai, bet arī par iespēju iepazīt draudzi, iesaistīties tās aktivitātēs, iegūt jaunus draugus un augt ticībā.

alfa_noslegums_galds

 

 

 

 

 

 

Kā Alfu novērtē dalībnieki:

 • “Ļoti svarīgi, ierodoties uz apmācībām, man bija justies gaidītai, ko es neapšaubāmi arī jutu! Tas sirds siltums, kas staroja no cilvēkiem – kaut kas vienreizējs!”
 • “Sākot pastāvīgi apmeklēt šo mājīgā atmosfērā tērpto pagrabiņu, ir kļuvusi daudz skaidrākā un saprotamākā izpratne par Dievu.”
 • “Iesākumā man sagādāja grūtības dziedāšana, jo dziedāt neprotu. Bet sajūta, kad visi kopā slavējām Dievu, mani ļoti saviļņoja un garīgi pacēla. Tad visas sadzīviskās nebūšanas izgaisa un kļuva mazsvarīgas.”
 • “Klausoties lekcijas un runājot ar cilvēkiem, ir iespēja vairāk pārdomāt katru tēmu un varbūt pat uzzināt to, ko pats nezini, ka nezini. Bieži vien tikai tad, kad cits ir uzdevis jautājumi, saproti, ka arī pats nezini atbildi.”
 • “Kursa nodarbībās dzirdētais katru reizi apstiprina un nomierina prātu, garīgi pacilā un arī garīgi pamāca. Pēc katras nodarbības ir sajūta, ka mājās dodos ar kādu iegūtu vērtību, kura man dod drošības sajūtu un piepilda sirdi.”
 • “Savā grupiņā un kursā es jau jutos gandrīz kā draudzē – draudzība, mīlestība, sapratne, ikdienišķas sarunas, izpalīdzība – es jutos labi un tas ir svarīgi!”
 • “Es zinu, ka šeit vienmēr sapratīs, palīdzēs ar padomu.”
 • “Šeit esmu satikusi kolosālus cilvēkus un priekšstats par draudzi, baznīcu, un dievkalpojumiem, man ir izveidojies ļoti labs un stabils.”
 • “Redzēju, kā pāris mēnešu laikā Dievs cilvēkus pārveido un uzrunā. Tas man bija patiesi liels brīnums.”
 • “Katra diena, kad bija Alfas mācības, man bija liela dāvana.”
 • “Alfa kurss. Vienreizēja iespēja sastapties ar brīnišķīgiem cilvēkiem, daudz mācīties un izzināt lietas, kuras vēl nav bijušas skaidras. Alfa kurss – tā ir iespēja daudz padziļinātāk domāt par jautājumiem un atbildēm, kuras skar dvēseli. Mūs pārāk daudz ir pārņēmusi materiālā  pasaule, un labi, ka ir šāda oāze, kur nedaudz no tās attapties.”
Kontakti jautājumu gadījumā – alfa@gertrude.lv

 

 • Gunita

  Labdien!
  Kad ir plānots nākamais Alfas kurss? Ļoti vēlos pieteikties.

  • http://www.gertrude.lv/ Zane Kravale

   Nākamā Alfa ir plānota 2017. gada rudenī, septembrī. Augustā izsludināsim pieteikšanos – gaidīsim Jūsu pieteikumu!

 • Liene

  Labvakar,
  es ļoti vēlos iziet Alfas kursu, vai jūs varētu pateikt, kad būs nākamā pieteikšanās, jo šo esmu nokavējusi.

  • http://www.gertrude.lv/ Zane Kravale

   Nākamā Alfa sāksies 2017. gada 14. februārī. Attiecīgi pieteikšanās tiks atvērta janvārī, februārī.

 • Ieva I.

  Labdien.
  Dzīvē pienācis brīdis, kad vēlos mainīt faktu, ka neesmu kristīta un iesvētīta. Vai pareizi saprotu ka Alfa ir alternatīva iesvētes mācībai un pēc tam to iespējams izdarīt?
  Paldies.

  • http://www.gertrude.lv/ Zane Kravale

   Labdien, Ieva! Jūs pareizi saprotat – mūsu Ģertrūdes draudzē Alfa ir veids, kā iepazīt kristīgās ticības pamatus, un pēc tam, ja ir vēlme, kristīties, iesvētīties un kļūt par Ģertrūdes draudzes locekli!

 • Zane

  Sveiki!
  Vēlējos noskaidrot – cik stingri tiek vērtēts Alfas kursu apmeklējums? Ļoti vēlos kursu iziet, bet esmu students un nevaru pilnīgi garantēt, ka studiju dēļ nenāksies retu reizi kādu nodarbību izlaist.

  • http://www.gertrude.lv/ Zane Kravale

   Ja pēc Alfas vēlies turpināt Konfesionālās nodarbības un kristīties un/vai iesvētīties mūsu Ģertrūdes draudzē, kursa apmeklējums ir svarīgs. Alfas dalībniekiem, kuri kādu reizi nevar apmeklēt, cenšamies piedāvāt lekciju ierakstus.

   • Zane

    Paldies par atbildi!

 • http://www.facebook.com/lelde.poriete Lelde Poriete

  Alfa kurss ir bijis viens no lieliskākajiem un piepildītākajiem brīžiem/notikumiem manā dzīvē!!!

 • http://www.facebook.com/gundegac Gundega Balode

  Vai Jaunajā 2013. gadā tiek plānots jauns Alfas kurss? Ja jā, tad kurās dienās tas notiks?

  • http://gertrude.lv gertrude.lv

   Labdien! Jaunais Alfa kurss notiks ierastajā laikā – otrdienās plkst. 19.00 – 21.15. Reģistrācija – šeit: goo.gl/HgLJV.

  • Guna Anna Sniedziņa

   Labdien! Jaunais Alfa kurss notiks ierastajā laikā – otrdienās plkst. 19.00 – 21.15. Reģistrācija – šeit: goo.gl/HgLJV.

 • http://www.facebook.com/people/Martins-Zideluns/1052242713 Martins Zideluns

  Alfas nedēļas nogale bija Fantastiska.

 • Cilveeks

  Pirmā lekcija bija vienkārši brīnišķīga- atmosfēra, cilvēki:) Un pats galvenais- visa centrā- ceļš pie attiecībām ar Dievu!
  Paldies Ģertrūdes draudzei!:) Ar nepacietību gaidu nākamo reizi!