Laulāto kurss

Laulato_kurss_webVai esat laulāti vai ilgāku laiku dzīvojat kopā? Jūs vēlaties uzlabot savas attiecības?
Ja jūs atbildiet ar „Jā” uz jebkuru no šiem jautājumiem, tad Laulāto kurss ir domāts jums!

Aicinām pārus uz Laulāto kursu Ģertrūdē, kas no 2017. gada 11. oktobra notiks trešdienu vakaros no plkst. 19.00 līdz 21.30. Pieteikšanās dalībai kursā – aizpildot elektronisko pieteikšanās anketu. Lūdzam pārus pieteikties līdz 8. oktobrim.
Kas ir laulāto kurss?
Tie ir septiņi vakari jaukā atmosfērā. Romantiskā gaisotnē pie galdiņa diviem jūs baudīsiet uzkodas, klausīsieties praktiskas uzrunas un pārrunāsiet tās divatā, pildot nelielus uzdevumus sarunu veicināšanai. Kursa laikā nav grupu darba un Jums nebūs jādalās savā pieredzē ne ar vienu citu, kā tikai ar savu laulāto.
Laulāto kurss ir paredzēts ikvienam pārim neatkarīgi no tā, vai esat kopā trīs vai piecdesmit trīs gadus, un neatkarīgi no tā, vai jums ir stipra ģimene vai arī cīnāties par tādu. Arī tad, ja jūsu laulība ir ļoti veiksmīga, kurss jums palīdzēs nostiprināt jūsu labos ieradumus.
Uzrunas Laulāto kursa vakaros sacīs trīs pāri: Krists un Linda Kalniņi, Rinalds un Ieva Granti, Oskars un Santa Smoļaki, daloties arī personīgā pieredzē par tādiem jautājumiem kā sarunāšanās māksla, konfliktu risināšana, piedošana, attiecības ar tuviniekiem, mīlestības valodas, laiks divatā un seksualitāte laulībā.
Kam kurss domāts?
Kurs paredzēts ikvienam pārim, kas vēlas iegūt praktiskus līdzekļus (darba rīkus), lai strādātu pie attiecību kritiskajiem jautājumiem.  Lai arī kāda būtu Jūsu situācija, praktiskās zināšanas un iemaņas, ko apgūsiet, palīdzēs Jums attīstīt un nostiprināt Jūsu attiecības.
Lai arī laulāto kurss ir balstīts uz kristīgiem principiem, tas ir paredzēts gan kristiešiem, gan nekristiešiem. Daudzi pāri, kas nav baznīcai piederīgi, ir atzinuši, ka kristīgais saturs kursa laikā tiek pasniegts tā, kas tas viņiem nelika justies neērti. Laulāto kurss ir attīstījies Svētās Trīsvienības baznīcā Londonā (turpat, kur izveidojusies Alfa). Tā autori ir Nikijs un Sīla Lī – vairāku grāmatu autori, no kurām pazīstamākā ir latviski tulkotā „Grāmata laulātajiem”.
Mūsu Ģertrūdes baznīcā laulāto kursi notiek jau kopš 2009. gada, un tos apmeklējuši vairāk kā 300 pāru.
Kāpēc šo iespēju izmantot?
Regulāra automašīnas tehniskā apkope samazina automašīnas salūšanas risku un ļauj to lietot pārliecināti.
Labākie sportisti pavada neskaitāmas stundas trenējoties un izkopjot savu tehniku.
Lielākie dzīves sasniegumi prasa praksi, treniņu un nodošanos.
Līdzīgi ir ar laulību. Stipras, mīlestības pilnas un ilgstošas attiecības nav nejaušība. Lai tās uzturētu romantiskas un dzīvas, tās prasa piepūli un nodošanos. Mēs vienmēr varam mācīties, kā pat veiksmīgas laulības darīt labākas.
Maksa dalībai kursā katram pārim: EUR 70. Šajās izmaksās iekļauti ar kursu saistītie izdevumi – septiņas romantiskas maltītes, kursa rokasgrāmatas un  “Grāmata laulātajiem”, pāra dalība kursa noslēguma svinībās, kā arī ar kursa administrēšanu, organizēšanu un telpu izmantošanu saistītie izdevumi. Samaksu iespējams veikt, norēķinoties vairākās daļās.
Rekvizīti pārskaitījumiem (ar norādi “Laulāto kursam”):

Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskā draudze
Reliģiskās organizācijas reģ. nr.: 90000293463
Bankas rekvizīti: AS Swedbank, konta nr.: LV40HABA0551005116532

Kontaktinformācija jautājumu gadījumā: kalnina.linda@yahoo.com

 • Gunta

  gribējās tikt uz Laulāto kursu, bet nokavējām. Vai ir zināms, kad sāksies nākamie kursi?

 • guna.sniedzina

  Labdien, Sarmīte! Nākamais Laulāto kurss sāksies 2011. gada februārī, pieteikšanās notiks no šī gada decembra vidus tepat mājaslapā.
  Pagaidām individuāli kursi Ģertrūdē nenotiek, taču nepieciešamības gadījumā varu ieteikt vērsties pēc padoma pie draudzes mācītāja Rinalda Granta mācītāja pieņemšanas laikā – ceturtdienās plkst. 15.00 – 17.30. (tuvākajās divās nedēļās gan ir nelielas izmaiņas; nākamā pieņemšana notiks 25. novembrī).

 • Sarmīte

  Tas ir tik ļoti svētīgi, ka ir tāda iespēja ģimenēm nostiprināties! Paldies šo kursu vadītājiem par šo svētīgo darbu!Vai 2011. gadā būs vēl tādi kursi – šogad nokavējām un mums ir ļoti vajadzīga palīdzība un padoms mūsu ģimenes stiprināšanai, lai mūsu ģimenes pamatā būtu Jēzus Kristus, patiesa cieņa vienam pret otru, rūpes un mīlestība, spēja visas problēmas risināt kopā un sapratne, kuras ļoti trūkst. Vai ir iespējami arī individuāli kursi?